Силно второ полувреме прати Монтана срещу Хасково

14-04-2017 19:34

Повторение на финала от миналия сезон ще има в женското ни първенство. Това стана факт, след като шампионът Монтана 2003 за втори пореден ден Берое Стара Загора като гост. Този път резултатът бе 77-67, а с това бе спечелена и серията с 3-1 успеха. Монтанки изиграха силно второ полувреме, в което изглеждаха по-мотивирани и повече искащи победата. Първо с добра серия те се откъснаха, а след това поддържаха добър аванс до края. В битката за златото Монтана ще излезе срещу Хасково 2012, както и преди 12 месеца, докато за бронза Берое ще играе с Нефтохимик.

Цялото първо полувреме вървеше равностойно, като най-голямата разлика бе 4 точки. Тя се получи на два пъти в полза на гостите и веднъж в полза на домакините, като съвсем логично след 20 минути игра двата тима бяха на разстояние едва 2 точки един от друг.

Монтана започна супер второто полувреме и с бърза серия от 10-0, със 7 поредни точки на Макариева, дръпна напред с 8. Разликата дори стана и 10, но тогава заралийки най-накрая показаха добри неща и след 11-0 се върнаха бързо в играта. Тина Димитрова обаче бе на друго мнение и отбеляза 9 точки за серия от 11-1, с която гостите приключиха частта с аванс от 9. В последната преднината на жълтите в този мач не само не падна, а стигна и до 14 точки по средата. След този момент връщане назад за заралийки нямаше, а гостите затвориха двубоя без напрежение.

Радостина Димитрова и Димана Макариева бяха най-резултатна за успеха с по 15 точки. Лиза Бърджис също бе на ниво с 12 и 9 борби.

За домакините Моник Рийд завърши с 24 точки и 10 борби, а Джазмин Пъркинс имаше 20 точки.