Барселона с нова тежка загуба в Испания

16-04-2017 21:35

Барселона изигра пореден слаб мач и допусна девета загуба в испанското първенство. В двубой от 29-ти кръг на Лига Ендеса тимът на Александър Везенков загуби като гост на Валенсия с 59-76 и остава на пето място в класирането с актив 18-9. Съперникът пък се качи на първа позиция наравно с Реал Мадрид с актив 20-7. В следващия кръг Барса приема у дома Уникаха.

Българският национал бе на терена близо 10 минути, за които не успя да вкара нито една от двете си стрелби.

Срещата започна оспорвано с няколко обрата, но Валенсия поддържаше лек аванс. Домакините играеха силно в защита и не позволяваха на Барса да отбележи лесно. В средата на втория период се случи куриозен инцидент, след като Муса Диагне счупи таблото след мощна забивка. Срещата бе спряна за около 10 минути и мачът продължи, а домакините от Валенсия запазиха аванс от 6 точки на почивката. След подновяване разликата скочи още повече, но Барса се върна и намали до 3 про 40-43. В последната част Маркъс Ериксон вкара тройка и даде надежда на Барса като свали на 8. От този момент обаче Валенсия взе тотално нещата в свои ръце и вдигна над 15 точки актив, за да стигне до убедителния успех.

Валенсия отбеляза 23 точки от грешки на каталунците, които допуснаха цели 16 срещу 9 на съперника. Домакините доминираха сериозно под коша като овладяха 40 борби срещу само 26 за тима на Барцокас.

Ориола бе най-резултатен за успеха с 14 точки и 7 борби, а 12 реализира Фернандо Сан Еметерио.

За Барса по 13 точки имаха Тайрис Райс и Анте Томич, който овладя и 11 борби.