Клипърс си върнаха на Джаз (видео)

Gulliver Photos/Getty Images
19-04-2017 09:44

Лос Анджелис Клипърс изравни серията с Юта. "Ножиците" наказаха съперника с 99-91 у дома и сега ще отидат в залата на съперника, за да опитат да си върнат предимството.

Блейк Грифин завърши с 24 точки за успеха, а Крис Пол имаше 21 и 10 асистенции. ДиАндре Джордан се включи с 18 точки и 15 борби, а домакините доминираха в подкошието.

В първата част Клипърс отбелязаха 18 точки под коша срещу нито една за Джаз. След нея те дръпнаха с 11 точки, а на почивката разликата бе 9. В крайна сметка обаче Клипърс контролираха резултата и не позволиха на съперника да свали под 6 за нито един момент.

Гордън Хейуърд завърши с 20 точки за Юта, а героят от мач №1 Джо Джонсън имаше 13. Контузилият се тогава Руди Гобер не игра, като все още е въпрос и за следващите срещи.