Обрат в Атина и победа за Фенербахче в плейофите (видео)

(сн. euroleague.net)
19-04-2017 10:15

Фенербахче поведе с 1-0 победи в плейофната серия от Евролигата срещу Панатинайкос. Снощи турският тим спечели първия сблъсък като гост с резултат 71-58. Така Фенерите се приближиха на две победи от Файнъл 4. Вторият мач от серията отново е в Атина и ще се играе в четвъртък (20 април).

Отборите изиграха равностойна първа част, след която ПАО изригна с 27-12 до почивката и се откъсна далеч напред. През второто полувреме обаче защитата на Фенербахче се оказа решаваща. В третата и четвъртата част отборът допусна само по 8 точки в коша си, намалявайки резултатността на съперника си над два пъти и половина в сравнение с първото полувреме. Така гостите обърнаха мача и взеха ценна победа на чужд терен.

Богдан Богданович записа 23 точки, 5 борби и 4 асистенции за победителите, а 16 вкара Никола Калинич. С 13 точки се включи Боби Диксън.

За ПАО Кей Си Ривърс вкара 16, а Майк Джеймс се отчете с 13 точки.