Славия и Черно море с победи при девойките

20-04-2017 18:41

Славия спечели дербито на втория кръг от Група В на финалите за девойки (19), след като надигра с 54-50 Левски пред около 50 зрители в зала „Арена Самоков”. Двата отбора вече са с една победа и една загуба.

Срещата започна убедително за Левски, но многото грешки, които направиха позволиха на съперника да се доближи в резултата и дори да поведе секунда преди края на първата част 11-10. След това Славия успя да запази лидерството си до четвъртата част, когато няколко бързи коша на „сините” обърнаха резултата в тяхна полза 3 минути преди края на мача (47-43). Баскетболистките на Силвия Пеева обаче се върнаха и не позволиха повече изненади.

За Славия Антония Филипова завърши с дабъл-дабъл - 23 точки и 14 борби, а Деница Петрова добави 9 точки за успеха на своя тим. За Левски Анна Раденкова също завърши с дабъл-дабъл – 16 точки и 17 борби, а Валерия Маринова беше най-резултатн  със 17 точки.

Утре от 12.30 часа Славия излиза срещу Асеновец 2015, а в 14.30 часа Левски ще се изправи срещу Черно море Одесос.

В другия мач от групата Черно море Одесос надигра със 78-44 Асеновец 2005 и излезе начело в класирането с две победи от два мача.

Преди срещата баскетболистките от Варна изненадаха съотборничката си Адриана Балтанова, която днес празнува 17-ия си рожден ден с торта и куп подаръци.

За победата на Черно море Юлияна Вълчева завърши с дабъл-дабъл – 22 точки и 15 борби, а 12 точки добави Валентина Христова. За Асеновец Елеонора Митева наниза 11 точки, а с 10 се разписа Петя Аргирова.

ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА ЛЕВСКИ (19) - СЛАВИЯ (19)

ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА ЧЕРНО МОРЕ ОДЕСОС (19) - АСЕНОВЕЦ 2005 (19)