ЦСКА Москва измъкна победа в последната секунда за 2-0

(сн. euroleague.net)
20-04-2017 22:17

ЦСКА Москва поведе с 2-0 на Саски Баскония в серията между отборите от плейофите на Евролигата. Вторият успех с 84-82 обаче дойде много трудно за действащия шампион на турнира, като всичко се реши в заключителните секунди. Въпреки трудностите московчани са на победа от пето поредно участие във Файнъл 4 на турнира. Серията се мести в Испания, а третият мач е на 25-и април (вторник).

Отборите изиграха равностойна първа четвърт, а след леко превъзходство на ЦСКА до почивката тимът натрупа 5 точки преднина. През третата част московчани успяха да направят разликата двуцифрена за 69-58, но в последните три минути на мача Баскония направи серия от 11-3 и се приближи на точка – 79-80. След кош за домакините Родриг Бюбоа върна тройка и изравни при 82-82 и 14 секунди до края. В последната атака за ЦСКА Теодосич пропусна, а Кайл Хайнс взе борбата в нападение и бе фаулиран, като вкара два наказателни удара и донесе победата на отбора си.

Милош Теодосич завърши с 16 точки и 8 борби за победителите, а по 10 отбелязаха Нандо дьо Коло и Кайл Хайнс.

За Баскония Родриг Бюбоа наниза 21, а с 12 и 6 борби се включи Чейс Бъдингър.