Фенербахче попари ПАО в Атина за втори път

(сн. euroleague.net)
20-04-2017 22:54

Фенербахче направи много сериозна крачка към Файнъл 4 на Евролигата, след като взе максимума от двете си гостувания на Панатинайкос в Атина – две победи. Турският тим, воден от Желко Обрадович, спечели втория плейофен сблъсък с резултат 80-75. Серията се мести в Истанбул, където Фенербахче ще има два шанса да затвори серията. Тя може да приключи още при първия опит на 25-и април (вторник).

След редица обрати и игра кош за кош през цялото първо полувреме гостите от Фенербахче имаха само 2 точки преднина – 45-43. Игра кош за кош през цялата трета част запази малък аванс за Фенерите при 63-59. В началото на последния период ПАО поведе, но в заключителните минути гостите си върнаха водачеството и 17 секунди преди края водеха със 78-75. Играчите на Панатинайкос допуснаха грешка при изнасянето след тайм-аут и така всичко приключи.

Богдан Богданович записа 25 точки, 8 борби и 6 асистенции за победителите, 22 точки и 9 борби регистрира Епе Юдо, а 14 вкара Боби Диксън.

За ПАО Майк Джеймс отбеляза 22, Крис Сингълтън – 14, а Янис Бурусис – 13 точки и 6 борби.