Исторически обрат и 3-0 за шампиона (видео)

Gulliver Photos/Getty Images
21-04-2017 08:50

Кливланд вече е само на победа от класиране във втория кръг на плейофите. Шампионите водят с 3-0 на Индиана след 119-114 като гост. Кавс направиха исторически обрат, след като изоставаха с 25 точки на почивката. Това е третата най-голямата разлика, която е обръщана в плейофен мач в историята на лигата.

ЛеБрон Джеймс завърши с 41 точки, 13 борби и 12 асистенции. Краля спечели и 20-ти пореден мач в първи кръг на плейофите, с което се изравни с Майкъл Купър, Меджик Джонсън и Джеймс Уърти.

За домакините с 36 точки, 15 борби и 9 асистенции приключи Пол Джордж, но усилията му бяха недостатъчни.

Пейсърс изиграха страхотно първо полувреме за много добър аванс, но в третата част Кливланд намали. В последната пък гостите първо изравниха, след което последваха смени на водачествата. При точка аванс за Пейсърс шампионите направиха серия от 12-5, след която удържаха успеха.