Мемфис наказа Сан Антонио и остана в играта (видео)

Gulliver Photos/Getty Images
21-04-2017 09:30

Мемфис не се предава и победи Сан Антонио със 105-94 у дома, за да намали резултата на 1-2 успеха. Така Гризлис прекъснаха и серията си от 10 поредни поражения от Шпорите в плейофен мач.

24 точки и 8 асистенции за победата имаше Майк Конли. По 12 точки пък вкараха Марк Гасол и Зак Рандолф.

След равностойно първо полувреме домакините направиха своя удар в третата част. Тя бе спечелена с 31-17, а преднината им след почивката стигна и до 22 точки. В тази четвърт Гризлис вкараха 10 от своите 14 стрелби, а с добрата си защита принудиха Спърс да пропуснат 11 от 17 опита. До почивката Мемфис изпълна едва 4 наказателни удара, докато Спърс биха 15. Припомняме, че след мач №2 треньорът на домакините Дейвид Физдейл избухна срещу реферите и именно заради отсъжданите нарушения и поне през първото полувреме нещата не се бяха променили особено.

За гостите 18 точки вкара Кауай Ленард, а ЛаМаркъс Олдридж добави 16.