Анадолу Ефес измъкна победа на чужд терен

(сн. euroleague.net)
21-04-2017 23:19

Анадолу Ефес изравни плейофната серия от Евролигата срещу Олимпиакос, след като взе ценна победа на чужд терен със 73-71. Така след два мача в Гърция резултатът в серията е 1-1 победи, а тя се мести в Турция, където ще се играят следващите два мача. Евентуален пети ще върне домакинското предимство на Олимпиакос. Мач №3 е на 26-и април (сряда).

Гостите спечелиха първата част с точка, но до почивката Олимпиакос беше по-добрият отбор и успя да обърне резултата и да поведе с 44-37. Анадолу Ефес остана много близо през цялата трета четвърт, а в началото на последната поведе. След няколко смени на водачеството се стигна до 71-71 при минута до края. Алекс Кърк вкара кош 48 секунди преди края, като това беше и последният кош за срещата, с който той донесе победата на отбора си.

Браянт Дънстън вкара 16 точки и добави 5 асистенции за победителите, а с 15 плюс 9 борби се включи Тайлър Хъникът. За Олимпиакос по 20 точки отбелязаха Василиос Спанулис и Йоргос Приндезис.