Монтана води цял мач за триумф в Хасково

22-04-2017 19:44

Монтана 2003 дръпна във финалната серия на женското ни първенство. Шампионите тръгнаха страхотно и спечелиха със 74-62 гостуването си на лидера от редовния сезон Хасково 2012. Монтанки натрупаха добър аванс в първата четвърт, увеличиха го през втората и така отнеха домакинското предимство на съперника. Утре от 18:00 часа е мач №2 в Хасково.

Двата отбора започнаха резултатно и само за две минути си бяха вкарали 17 точки. След това обаче монтанки направиха серия от 9-0 и дръпнаха с 8 напред, след което поддържаха приличен аванс. Той стигна и до 10, Хасково намали, но така и не съумя да се доближи под 4. През втората четвърт ситуацията беше същата, но завършек от 11-2 на първото полувреме даде преднина от цели 15 на гостите. Това на практика се оказа решаващо, тъй като след почивката гостите контролираха събитията на терена, не допуснаха намаляване на преднината и стигнаха до успеха.

Важна роля за крайния резултат изигра стрелбата от тройката. Монтанки успяха в 7 от своите 17 опита, докато Хасково пропусна всичките си 13.

Шарел Алън бе най-полезна за победата със своите 19 точки, 12 борби и 7 асистенции. Даниела Петева се включи с 12 точки, а Цветомира Шаренкапова имаше 11.

За домакините дабъл-дабъл направи Челси Лий след 27 точки и 13 борби. По 14 точки пък добавиха Виолина Кочева и Радостина Димитрова.