Груев се завърна, а Спартак отказа Черно море със силно начало

22-04-2017 19:39

Спартак Плевен завърши редовния сезон с победа. Тимът посрещна Черно море Тича и след страхотно начало надигра съперника с резултат 88-77. Плевенчани приключват на шеста позиция с баланс 11-13, докато черноморци са седми със 7-17, но и с предимство в преките двубои срещу Ямбол. Добрата новина за спартаклии е завръщането на плеймейкъра Александър Груев, който не бе играл от 13 януари. В първия кръг от плейофите Спартак ще играе срещу Берое, както и преди 12 месеца, докато варненци излизат срещу Академик Бултекс 99.

Домакините започнаха отлично благодарение на точния мерник на Марто Маринов. Само в първата част той наниза пет тройки и 17 точки, които бяха част от началната серия 21-2. След този момент плевенчани продължиха да поддържат добър аванс и да водят убедително. Така на почивката те бяха напред с 16 точки и бяха с добри изгледи за след това. И през второто полувреме домакините контролираха събитията на терена, като на няколко пъти "моряците" свалиха до 9 пасива си. Това обаче бе максимумът им и спартаклии затвориха спокойно двубоя.

Домакините нанизаха 12 тройки от 33 опита срещу 6 от 20 за гостите, което им даде сериозно предимство.

Димитър Маринчешки завърши с дабъл-дабъл за успеха с 25 точки и 16 борби. Мартин Маринов се включи с 24 след 6 тройки от 16 опита, докато Груев бе на ниво при завръщането си и имаше 15 точки и 9 асистенции.

За гостите по 14 точки отбелязаха Веселин Георгиев и Ангел Нацкин. Станислав Цонков пък се включи с 13.