Марк Гасол покоси Сан Антонио в трилър с продължение (видео)

Gulliver Photos/Getty Images
23-04-2017 09:19

Мемфис изравни серията със Сан Антонио и си върна надеждите за продължаване напред. Гризлис спечелиха трилър с продължение след 110-108 у дома и ще отидат в залата на съперника със самочувствие, че могат да спечелят отново.

В герой за домакините се превърна Марк Гасол, който наниза победния кош 0.7 секунди преди края на продължението. В редовното време Гризлис изпуснаха аванс от 10 точки при 7:38 минути до края, а направиха и цели 23 грешки.

Майк Конли вкара рекордните за клуба в плейофи 35 точки, а Гасол имаше 16 и 12 борби.

Кауай Ленард пък направи личен рекорд с 43 точки, като наница последните 16 за своя отбор в редовното време. Той изравни резултата за 108-108 в продължението, но след това Гасол отказа гостите. Тони Паркър пък се включи с 22 точки, а ЛаМаркъс Олдридж имаше 13.

Общо в последната част и продължението имаше 6 смени на водачеството и седем изравнявания.