Монтана удържа Хасково в зрелищна битка за 2-1

26-04-2017 19:40

Монтана 2003 е само на победа от защита на титлата в женското първенство. Тимът победи Хасково 2012 у дома със 78-76 в мач №3 от финалите и поведе с 2-1 в серията. Утре от 18:00 часа е четвъртият мач, в който при успех монтанки ще вдигнат титлата. При победа на Хасково пък серията ще се премести там за пети решителен двубой. Днес двата тима предложиха поредна зрелищна битка с много емоции, която се реши в последните секунди. И от двете страни заслужават поздравления за представянето си, а да се надяваме, че и утре няма да е по-различно.

Монтана тръгна добре за 7-2, но Хасково отговори веднага. В една равностойна първа част двата тима си разменяха мини серии, но тя завърши при равен резултат. С добри минути през втората домакините дръпнаха с 8 точки напред, но с две бързи тройки на Деляна Коева гостите намалиха. И все пак монтанки отново отговориха дръпнаха със 7 преди Коева отново да прониже мрежичката зад линията и да намали на почивката.

Здравата битка продължи и в третата част, в която двата тима останаха близко. Тя обаче завърши с 6-0 за домакините, с което те поведоха с 8 точки, а в началото на последната разликата стана и 11 с тройка на Шаренкапова. Хасково обаче не се предаваше и се държеше в мача. При 1:19 до края гостите свалиха до само 4, а след това получиха и нов шанс. Тина Димитрова се възползва и намали до 2, след което Алън пропусна. Последва атака за хасковлийки, но стрелба на Рудева бе блокирана при 6 секунди на таблото. Това на практика реши мача, тъй като в оставащото време монтанки съумяха да удържат топката.

Домакините получиха предимство от това, че вкараха 7 тройки от 19 опита срещу 4 от 16 за съперника.

Най-резултатна за успеха бе Димана Макариева с 20 точки. Шарел Алън се включи с 15, а Лиза Бърджис имаше 14 и 6 борби.

За гостите с 20 точки приключи Деляна Коева, а 19 и 14 борби имаше Уолтия Рол. В края на третата част за 5 лични нарушения обаче излезе Челси Лий, което се оказа фатално.