Титлата при жените ще се решава в пети мач

27-04-2017 19:41

Шампионът при жените ще стане ясен в неделя (30 април) в пети решителен двубой. Това е факт, след като Хасково 2012 спечели със 74-69 като гост на Монтана 2003 и така изравни серията на 2-2 успеха. Двата тима предложиха страхотно зрелище и невероятна борба, а двубоят бе решен в последните минути. В крайна сметка гостите удържаха успеха и върнаха серията пред своя публика.

В първите минути и двата тима разменяха точки и резултатът бе равен. В един момент обаче защитата на Хасково обърка домакините и те спряха да вкарват, докато отсреща бе обратното. Гостите направиха супер серия от 14-0 и се откъснаха напред. Добро начало на втората четвърт върна ентусиазма на монтанки, но скоро разликата пак стана двуцифрена.  След това тя се върна под 10 и стигна до 4 преди нарушение срещу Христина Иванова при стрелба от тройката да й позволи да намали до 1 на почивката.

Първият кош след паузата бе за гостите, но след това домакините направиха серия от 7-0 и дръпнаха с 4 точки. До края на третата част те поддържаха преднината си и разликата остана същата и след 30 минути игра. Двата отбора се захапаха още по-здраво в последната четвърт, но за съжаление в първите минути заради контузии от игра излязоха Шарел Алън от домакините и Радостина Димитрова от гостите. Малко след този момент Монтана се откъсна с 5 поредни точки, но Рудева веднага отвърна с важна тройка. Последваха още 6 точки поред и при 01:57 на таблото Хасково водеше с 4. Монтанки имаха шанс да изравнят, но тройка на Иванова буквално излезе от коша и в оставащото време гостите удържаха.

Силен мач за успеха изигра Виолина Кочева, която завърши с 25 точки и 12 асистенции. Челси Лий се включи с 24 точки и невероятните 24 борби, а Радостина Димитрова отбеляза 11 преди да излезе от игра.

За домакините най-резултатна бе Цветомира Шаренкапова с 20 точки. Христина Иванова вкара 16, докато Шарел Алън имаше 10 и 7 асистенции.