Спартак Плевен нокаутира Берое със 17 тройки

29-04-2017 20:17

Спартак Плевен остава в играта за място на полуфиналите в НБЛ, след като излъга с 93-92 Берое във втория мач от четвъртфиналния плейоф, пред пълните трибуни на зала „Балканстрой” в Плевен. Третият решаващ мач между двата отбора ще се изиграе на 2 май (вторник) в Стара Загора.

В основата на победата на домакините беше изумителната стрелба от далечно разстояние. Те се разписаха със 17 тройки и страхотните 53% успеваемост, докато гостите успяха да реализират едва 8 от 25 опита. Берое пък имаше предимство в стрелбата за две точки (52%-40%), както и под коша, където играчите на Любомир Минчев овладяха повече борби (48-29).

Срещата започна силно за Берое, които поведоха с 6-0, но силната игра на Мартин Маринов при стрелбата от тройката бързи спря устрема на гостите. Двата отбора се гонеха в резултата пре цялото време, а лидерството се сменяше често. Малко преди края на третата част (1:33 мин.), при резултат 79-67 в полза на Спартак Плевен, заради токов удар играта в зала „Балканстрой” беше спряна, а 15-минутната пауза се отрази добре на гостите. Те успяха да намалят изоставането си на 4 точки (75-79). В последната четвърт домакините започнаха да губят контрол над ситуацията и останаха да треперят до края, след като позволиха на играчите от Стара Загора да се доближат на 1 точка минута преди края на мача (93-92). Грешка на Шейн Гибсън обаче сложи край на срещата.

Най-резултатен за Спартак Плевен беше Димитър Маринчешки с дабъл-дабъл – 23 точки и 10 борби, а Мартин Маринов добави 21 точки. За Берое Арън Джоунс завърши с дабъл-дабъл – 23 точки и 20 борби, а Брандис – Рейли Рос се разписа с 19 точки.