Кели Олиник прати Бостън на финал на изток (видео)

(AP photo)
16-05-2017 08:59

Кели Олиник вкара 14 от 26-те точки на Бостън Селтикс в седмия мач от плейофната серия срещу Вашингтон Уизардс и помогна на отбора си да победи със 115-105 и съответно 4-3 в серията. Така Детелините се класираха за финала на източната конференция, където ще се изправят срещу действащи шампион на НБА Кливланд Кавалиърс.

Отборите спечелиха по една четвърт през първото полувреме, а в края на изключително равностойна трета четвърт Бостън успя да натрупа малка преднина. След страхотно начало на последните 12 минути Селтикс натрупаха по-сериозна преднина, след което Кели Олиник се намеси и с ключови точки в последните минути запази преднината на отбора си.

Айзея Томас беше най-резултатен за победителите с 29 точки и 12 асистенции. Олиник влезе от пейката и записа 26 точки и 5 борби. Ал Хорфърд добави 15 точки, 6 борби и 5 асистенции.

За Вашингтон Брадли Бийл наниза 38 точки, Ото Портър добави 20, а Маркийф Морис и Джон Уол – по 18.