Тежка загуба за Везенков и Барса на старта на плейофите

20-05-2017 20:49

Барселона и Александър Везенков започнаха участието си в плейофите в Лига Ендеса с тежка загуба. Каталунците отстъпиха при гостуването си на Валенсия с 61-83 в първи двубой от четвъртфиналната серия. Българинът не изигра най-силния си мач за испанския гранд. Той прекара на паркета малко повече от 13 минути, в които се отчете с 2 точки, 1 борба и 1 асистенция. Следващият мач от серията е в четвъртък, 25 май.

Домакините поведоха със серия от 10-2 в началото на мача. Барселона обаче започна да топи изоставането си, а след първата част резултатът бе равен. Валенсия изигра много силна втора четвърт, в която напълно контролираше събитията на терена и на почивката се оттегли с аванс от 15 точки. След паузата домакините продължиха да увеличават преднината си, като преди решителната част тя стана 22 точки. В заключителните минути каталунците нямаха сили за обрат и мачът се доиграваше.

Най-резултатен за победителите бе Боян Дублевич с 16 точки, докато за Барселона Тайрийс Райс има 14.

Тагове: Александър Везенков, Барселона