Кайри Ървинг приближи Кливланд на крачка от финал (видео)

Gulliver Photos/Getty Images
24-05-2017 10:09

Кайри Ървинг изигра страхотен мач за своя Кливланд Кавалиърс и победа срещу Бостън Селтикс като домакин със 112-99 в мач №4 от финалната серия на източната конференция на НБА. Така резултатът е 3-1 победи в полза на действащия шампион, който се нуждае от още един успех, за да спечели конференцията и да излезе за трета поредна година във финал срещу шампиона на запада Голдън Стейт Уориърс. Следващият мач е в Бостън в нощта на четвъртък срещу петък българско време.

Кливланд започна мача неубедително и през първото полувреме не играеше по начина, по който започна серията, а ЛеБрон Джеймс беше в дупка. През второто обаче Кайри Ървинг и Краля влязоха във форма и заедно вкараха 48 точки срещу 42 на целия отбор на Бостън. Успеваемостта на шампионите през второто полувреме беше 71.1% и те стигнаха победата, приближавайки се с още крачка към целта си.

Ървинг наниза 42 точки, а Джеймс се включи с 34 плюс 6 асистенции и 5 борби. Кевин Лав завърши със 17 точки и 17 борби.

За Бостън Ейвъри Брадли отбеляза 19 точки, 18 плюс 8 борби добави Джей Краудър, а с 16 и 7 асистенции се отчете Ал Хорфърд.