Калоян Иванов и Тофаш загубиха от шампиона на Евролигата в плейофите

(снимка: facebook.com/Tofas Spor Kulubu)
25-05-2017 10:34

Калоян Иванов и неговият Тофаш загубиха първия мач от четвъртфиналната серия на турското елитно първенство срещу Фенербахче. Българинът и отбора му бяха гости на току-що коронясания шампион на Евролигата и отстъпиха със 76-92. Вторият мач е в петък, а домакин ще бъде Тофаш. Фенерите показаха и трофея от Евролигата на феновете в зала „Юлкер Спортс Арена” с Истанбул.

Тофаш започна мача отлично и имаше преднина от точка след първата четвърт. До почивката Фенербахче обърна резултата и поведе с 44-37, но Иванов и съотборниците му спечелиха и третата част и се приближиха на 4 точки при 60-64. В последните 10 минути обаче домакините решиха мача в своя полза, увеличавайки значително преднината си след 28-16.

Калоян Иванов беше на терена 20 минути, през които записа 4 точки и 6 борби. За победителите 13 вкара Костас Слукас, а 12 – Ян Весели.

Тагове: Тофаш, Калоян Иванов