Кливланд ще играе трети пореден финал срещу Голдън Стейт (видео)

Кливланд с трета поредна титла на източната конференция /Gulliver Photos/Getty Images/
26-05-2017 08:56

Кливланд Кавалиърс прегази Бостън Селтикс като гост със 135-102 в мач номер 5 от финала на източната конференция на НБА. Така действащият шампион спечели серията с 4-1 победи и се класира за големия финал, в който за трета поредна година ще се изправи срещу Голдън Стейт Уориърс.

Кавалерите започнаха мача с 43 точки само за една част, с което се откъснаха далеч напред в резултата. На почивката те водеха със 17 точки, а четвърт по-късно - с 35, доказвайки, че са по-добрият отбор.

ЛеБрон Джеймс наниза 35 точки и добави по 8 борби и асистенции за победителите, 24 плюс 7 завършващи паса записа Кайри Ървинг, а 15 точки и 11 борби регистрира Кевин Лав.

За Бостън Ейвъри Брадли отбеляза 23, а Джералд Грийн се включи с 14 точки.