България не успя да развали празника на Македония

(Снимка: Македонска федерация по баскетбол)
02-06-2017 22:57

Националният отбор за жени загуби първия си приятелски мач от турнира в Скопие, със 62-77 от домакина Македония.

Македонките се завърнаха на международна сцена след няколко години отсъствие и изиграха добър двубой за успеха.

В събота България играе срещу Босна и Херцеговина от 18 часа.

В дебюта на Стефан Михайлов начело на България, националките бяха равностойни в три от частите, но загубиха тежко втората и оттам разликата в двубоя.

Водени от натурализираната си американка Криси Гивънс, която играе в Евролигата за жени, македонките направиха серия от 17-1 във втората четвърт, а частта спечелиха с 27-9.

Така на почивката те вече водеха с 18 точки, и въпреки опитите на нашите състезателки да стопят изоставането, до обрат нямаше изгледи да се стигне.

Гивънс бе най-резултатна в мача със своите 20 точки, 8 борби и 7 асистенции.

БЪЛГАРИЯ: Стойчева 3, Хр.Иванова 19, Желязкова 6, Шаренкапова 9, Макариева 10 (Динева, Г.Иванова 2, Р.Димитрова 11, Костова, Г.Николова 2)