Италия оглави група B, Белгия се завърна с победа на Евробаскет

(сн. FIBA.com)
16-06-2017 18:01

Италия записа убедителна победа на старта на Европейското първенство за жени, което се провежда в Чехия. Тимът оглави група B на турнира след успех над Беларус с 80-60. Турция също тръгна с победа на турнира, побеждавайки Словакия с 69-58.

В група D Белгия се завърна с драматичен успех на европейската сцена след десетилетие отсъствие. Тимът победи Черна гора с 66-64.  В другия мач от групата Русия се наложи над Латвия със 71-59.

ГРУПА B

В първия мач от група B Италия записа категоричен успех срещу Беларус с 80-60. Двубоят беше равностоен само през първата част, след което обаче италианките взеха предимство. Преди решителните десет минути те водеха с 24 точки, като до края мачът се доиграваше.

Най-резултатна за Италия бе Джорджа Сотана с 20 точки, докато за Беларус Алекс Бентли отбеляза 17.

В другия двубой Турция победи Словакия с 69-58. Успехът дойде след силно първо полувреме, след което туркините имаха аванс от 12 точки. След почивката играта бе равностойна, а Турция поддържаше преднината си и спечели.

Куанитра Холингсуърт над всички за победителките със своите 14 точки. За Словакия Барбора Балинтова вкара 17.

ГРУПА D

В група D Белгия отбеляза по подобаващ начин завръщането си на европейски финали след победа над Черна гора с 66-64. Белгийките спечелиха първата част с 12 точки разлика и въпреки че загубиха останалите три, успяха да удържат преднината си.

Ким Месдах отбеляза 19 точки за успеха на своя тим, а с една по-малко има Ема Месеман. За Черна гора Анджелика Робинсън също вкара 19, а 18 добави Йелена Шкерович.

Русия също тръгна с успех на тазгодишното издание на Евробаскет, след като победи Латвия със 71-59. Ключова за успеха на рускините беше втората част, която те спечелиха с 22-7. Това им позволи да се оттеглят с комфортна преднина на почивката, която задържаха през второто полувреме.

Епифани Принс бе най-резултатна за своя тим с 19 точки и 9 борби. Мария Вадеева също изигра много силен мач, записвайки дабъл-дабъл от 15 точки и 12 борби. За Латвия над всички бе Елена Бабкина с 20 точки.