Категорична Испания е на полуфинал на Евробаскет

(сн. fiba.com)
22-06-2017 21:04

Испания е третият полуфиналист на Евробаскет 2017 за жени в Чехия. Отборът победи категорично Латвия с 67-47 в първия си мач от елиминационната фаза. Това е трета победа за испанките, които са само с една загуба в шампионата до момента. На полуфинал Испания ще срещне непобедения до момента отбор на Белгия.

Съдия на мача беше българинът Венцислав Великов, който е един от реферите, ръководещи първенството.

Испанките започнаха мача отлично, като през първата част вкараха цели 27 точки и натрупаха голяма преднина от 15. Равностойна втора четвърт запази комфортния им аванс до почивката, а темпото се запази и след почивката. Категорична последна част вдигна преднината на Испания и направи победата на отбора категорична.

Алба Торенс записа 20 точки и 9 борби за победителките, а с 16 точки се включи Марта Шаргай. За Латвия Ая Путнина и Кристине Витуола реализираха по 15 точки, а с 11 и 10 борби се отчете Анете Щейнберга.