Испания е новият европейски шампион при жените

(сн. FIBA.com)
25-06-2017 23:17

Испания е новият шампион на Европейското първенство по баскетбол за жени. На финала тимът се наложи над Франция със 71-55 в повторение на мача за титлата от 2013 г. Испанките взеха инициативата от самото начало на срещата и до края не изпуснаха преднината си. Загубата бе трета поредна за Франция на европейски финали, като отново тимът остана със сребърните отличия. По-рано днес Белгия спечели бронзовите медали.

Началните минути на мача бяха равностойни, но в края на първата част испанките бяха напред с 3 точки. Те поддържаха преднина от няколко точки през втория период, а на почивката се оттеглиха с аванс от 9.

Испания продължи с добрата си игра и след паузата, като спечели по убедителен начин третата част и преди решителните десет минути вече водеше с двуцифрена разлика от 16 точки. Франция нямаше сили за обрат в края на мача и отново трябваше да се примири със сребърните медали.

Най-резултатна за успеха на Испания бе Санчо Литъл с 19 точки. Алба Торенс има 18, а 12 записа Ана Крус.

За Франция Селин Дюмер се отчете с 15, докато 10 добави Диандра Чачуан.