Япония стана шампион на Азия за жени

(сн. fiba.com)
30-07-2017 16:14

Япония спечели женското първенство на Азия, след като победи Австралия със 74-73 в драматичен финал вчера.

Първенството беше историческо, тъй като за първи път беше с участието на Австралия и Нова Зеландия.

Австралийките водеха с 39-33 на почивката, но през третата част Япония направи серия от 24-16, за да излезе напред. В последните минути Австралия изравни при 71-71, но Саки Мизушима наниза седмата си тройка в мача и даде възможност на отбора си да изведе мача до победа. Героинята на японките завърши с 26 точки в мача, а за Австралия избраната за MVP на първенството Келси Грифин завърши с 30 точки и 15 борби.

По-рано в малкия финал Китай победи Корея със 75-51. Първите четири отбора в класирането ще участват в Световното първенство за жени в Испания догодина.