Дания спечели титлата в Дивизия B при момичетата (16) след трилър

(сн. FIBA.com)
27-08-2017 11:25 | BGbasket.com

Дания стана шампион на Европейското първенство, Дивизия B, което се проведе в Скопие. На финала тимът се наложи над Белгия в драматичен мач, завършил при резултат 74-73. Бронзовите медали бяха спечелени от Гърция. Единствено Дания и Белгия обаче печелят промоция за Дивизия А. Причината е, че от горната група изпадат само Беларус и Румъния, защото Литва е домакин остава в Дивизия А, независимо, че зае едно от последните места в класирането през тази година.

Успехът за датчанките не дойде никак лесно. Те водеха с 24 точки през третата част, но последва спад в играта им, което позволи на съперника им да се върне в мача. Три минути преди края резултатът бе равен 70-70. Дания поведе с 4 точки, но тройка на Белгия отново върна интригата в мача. Сам ван Бюгенхаут стреля за 2 точки три секунди преди края, но пропусна.

Най-резултатна за успеха бе Малене Педaсен, която вкара 20 точки. За Белгия Максуела Лисова-Мбака бе над всички с 22 точки и 11 борби, като тя бе избрана и за MVP на турнира.

ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА ДАНИЯ (16) - БЕЛГИЯ (16)

Тагове: Дания (момичета 16), Белгия (момичета 16)