Германия остави Франция извън четвъртфинал за първи път от 20 години

(сн. fiba.com)
09-09-2017 17:31 | BGbasket.com

Германия шокира Франция, след като елиминира Петлите на осминафинал на Евробаскет 2017. Германците победиха с 84-81 в зала „Синан Ердем Доум”, като по този начин оставиха съперника си извън осмицата на първенството за първи път от 1997 година насам. За тези 20 години французите имат общо четири комплекта медали, а Германия – едно второ място.

На четвъртфинал Германия ще срещне победителя от двойката ИспанияТурция, а за Франция участието на Евробаскет приключи.

Франция започна мача отлично и след като допусна само 10 точки в коша си през първата част, поведе с 9. Германия обаче започна малко по малко да топи разликата, като на почивката се приближи на 6 точки, а след като преследва съперника си цяла трета част се приближи само на една. След няколко смени на водачеството в началото на последната десетка Германия направи ключова серия от 8-0, за да поведе със 72-65 при 3 минути до края. Минута преди сирената разликата падна за 3 точки, а в последните 10 секунди – и до една, но нервите на германците издържаха при изпълнението на наказателни удари и тимът взе победата.

Даниел Тайс допринесе с 22 точки и 7 борби за победата, 21 плюс 8 борби и 4 асистенции добави Денис Шрьодер, а 12 точки вкара Робин Бенцинг.

За Франция Еван Фурние наниза 27 точки, 15 плюс 9 борби и 5 асистенции записа Борис Диау, а с 13 точки и 7 борби се отчете Жофри Ловерн.