Испания продължава защитата на титлата, отказа и Турция

(Снимка: FIBA.com)
10-09-2017 20:34 | BGbasket.com

Испания продължава защитата на титлата си на Евробаскет 2017, след като отстрани на осминафинал домакина Турция след 73-56.

На четвъртфинал испанците ще срещнат тима на Германия.

С 15 точки за успеха се отчете Рики Рубио, а по 11 добавиха Пау Гасол и Серхио Родригес. За Турция 20 реализира Фуркан Коркмаз.

Първата част започна с много слаба резултатност, като Испания отбеляза половината си точки в последните 2-3 минути от нея, а турският тим завърши само с 10 за началните 10 минути.

Домакините продължиха да се мъчат и във втория период, а разликата стана двуцифрена с фантастична тройка от върха на Пау Гасол.

Подем в играта на Турция скъси изоставането им към края на полувремето, но финалните минути отново бяха за испанците, за да се оттеглят те с 33-25 на почивката.

Фуркман Коркмаз бе единственият на ниво за турците през първото полувреме, отбелязвайки половината актив за тима си, докато испанците разпределяха отговорността и всички бележеха.

И третата част не блесна с особена резултатност, но все пак и двата отбора живнаха в нападение. Испанците взеха лека преднина, но домакините пак наваксаха и в последната си атака за четвъртината намалиха до 3 разликата.

Уникална тройка на Серхио Родригес сложи точка на третата част, но не реши нищо.

Последният период обаче стартира ударно за Испания, като за три минути иберийците дръпнаха с 11 точки.

И отново Коркмаз бе на линия да върне Турция в играта с пет бързи безответни точки.

Рики Рубио обаче пое отговорността и вкара две тройки, два фаула и асистенция, за да донесе най-голямата разлика в мача в полза на Испания.

Минута преди края испанците все още имаха двуцифрена преднина, въпреки че Турция отговори на няколко коша.

Финалният удар нанесе Хуан Ернангомес с тройка 40 секунди преди сирената.