Балкан категоричен срещу Академик Бултекс 99 у дома

14-09-2017 09:05 | botevgrad.com

Домакинът на турнира в памет на Георги Христов Балкан спечели срещу Академик Бултекс 99 с категоричното 75-53 (17-11, 17-19, 25-11, 16-12). Преди срещата стана и официалното представяне на новата селекция на "зелените" пред родна публика. Отборът си направи обща снимка със синовете на Георги Христов - Христо и Мариян.

Балканци започнаха по-добре и след първата част взеха аванс от 6 точки. До средата на втората, обаче, позволиха на своя съперник на свой ред да поведе с 6, но до края на частта отново излязоха напред и на полувремето резултатът бе 34-30 за Балкан.

След почивката пловдивчани не успяха да отбележат кош близо пет минути, докато Балкан игра доста съсредоточено и след половин час игра преднината му бе 18 точки - 59-41. Още в първата минута на последната четвъртина авансът достигна до 20 и продължи да расте. А последната сирена прозвуча при 75-53 за Балкан.

Христо Захариев стана топреализатор с 16 точки, Павел Иванов отбеляза 11. С 9 завърши Игор Кесар, 8 вкара Фортънбъри, Уошингтън - 7.

От Академик Бултекс нямаше играч с над десет точки. С 9 бе Мануел Джонсън, а с по 8 - сенегарецът Нгуиране и Васил Бачев.

Днес от 19:30 часа е финалът на турнира "Георги Христов" е между Балкан и Динамик Белград. Преди това от 17:30 часа играят Работнички Скопие и Академик Бултекс 99.

Тагове: Балкан, Академик Бултекс 99