Рилски издържа в Литва за важна победа

(Снимка: kknevezis.lt)
20-09-2017 22:53 | BGbasket.com

Рилски спортист направи голяма крачка към класирането си за втори кръг на Купа ФИБА Европа.

Самоковският тим се наложи с 81-76 като гост на литовския Невежис и е домакин на реванша вече с аванс от 5 точки.

След оспорвано и равностойно първо полувреме, Рилецо водеше с 43-41

Силно бе началото на мача за Травис Тейлър и Дерек Райт, които се радваха на сериозна резултатност с добър процент. Рилски водеше, въпреки че бе отбелязал само една тройка, срещу 5 на съперника.

И през второто полувреме българският тим не заложи на далечната стрелба, а се ориентира чудесно в играта под коша.

Рилски спортист държеше аванс през цялото второ полувреме, като го доведе до 11 точки в един момент. Силна серия на

Невежис в заключителните моменти обаче - 10-2 - докара нещата само до 1 точка разлика, точно минута преди края.

За кой ли път Йордан Бозов донесе спокойствието с кош за Рилски, а Травис Тейлър подпечата всичко със забивка.

Тейлър вкара 21 точки за победата, а Райт добави 15. Още четирима играчи на Рилецо добавиха по 8 точки.