В зрелище Цедевита спечели Суперкупата на Адриатическата лига

(Снимка: Twitter.com)
24-09-2017 11:13 | BGbasket.com

Цедевита се наложи със 78-69 над Будучност и така спечели Суперкупата на Адриатическата лига.

Двата отбора направиха страхотен двубой, но в крайна сметка силната защита на хърватите им донесе успеха.

Уникална първа част за Цедевита, с резултат 21-2, донесе солидна преднина за тях, но до почивката Будучност почти навакса изоставането си, след като спечели втория период с 33-13.

Цедевита имаше леко предимство през второто полувреме, като отново си водеше с 10 точки, преди ново избухване на черногорския отбор и изравняване. В крайна сметка обаче още една серия, вече за хърватите, от 10-0, им даде последния тласък за успеха.

Андрия Стипанович стана MVP на турнира като в последния мач вкара 20 точки, 9 борби и 3 асистенции. Деметрис Никълс вкара 19 точки, а Кевин Мърфи - 18.

За Будучност Никола Иванович отбеляза 20, а Филип Барович - 16.

Тагове: Адриатическа лига