Берое със силна проверка в Скопие

(Снимка: ekipa.mk)
25-09-2017 13:00 | BGbasket.com

Берое отстъпи със 71-78 на МЗТ Скопие като гост в Македония в контролна среща. Старозагорци бяха последният съперник за МЗТ преди старта на сезона в Адриатическата лига.

Първата четвърт бе равностойна, но слаборезултатна - 13-11. МЗТ владееше ситуацията до средата на втората част, когато Берое направи серия от 11-0 за обрат. Домакините си върнаха аванс от четири точки на почивката - 33-29.

МЗТ стигна до преднина от 14 точки след силна игра в третата част, като игра силно в защита. Всички опити на Берое да се върне в мача стигнаха само до съкращаване на пасива до 10 точки преди финалния период - 59-49.

Берое с бързи атаки успя да намали изоставането си, но само до крайните 7 точки - 78-71.

Александър Дейвис и Александър Янев реализираха по 14 точки за Берое, а Тихомир Желев финишира с 10.

Тагове: Берое