И Берое Стара Загора със силно начало в Адриатическата

04-10-2017 22:55 | BGbasket.com

Берое Стара Загора започна успешно участието си в сезон на Адриатическата лига за жени. Тимът победи хърватския Трешневка 2009 като гост с 69-56 в мач от група А на турнира. Българският отбор изигра силно първо полувреме, за да стигне до победата. В следващия кръг Берое отново ще играе като гост, този път на Будучност в Подгорица.

Гостите поведоха от началото на мача, като през първата четвърт натрупаха преднина от 8 точки за 19-11. Те продължиха с добрата защита до почивката, като ограничиха съперника си само до 24 точки за едно полувреме, а междувременно удвоиха аванса си до 16. Въпреки че на моменти след почивката разликата падна под 10 точки, българките успяха да задържат комфортен аванс след 30 минути при 57-45. Равностойна последна част запази статуквото и те си тръгнаха с победата.

Теодора Динева записа дабъл дабъл от 24 точки и 10 борби за победителките, а 16 точки добави Гергана Иванова. С 9 завърши Габриела Николова. За съперника Карла Ерявец отбеляза 21 точки.