Левски с победа на старта на женската А група

13-10-2017 16:22 | BGbasket.com

Левски записа победа в първия мач от женската А група през новия сезон. В мач от регион Запад тимът се наложи над Септември 97 с 59-49. Двубоят се проведе в зала „Триадица“ в София. Левски поведе още през първото полувреме и до края не изпусна водачеството си.

В следващия кръг тимът  посреща Шампион 2006, докато Септември 97 гостува на НСА.

Началните минути на мача бяха сравнително равностойни. Постепенно Левски взе предимство и след първата част водеше с 22-17.  Баскетболистките на Калина Попянкова поддържаха аванс от няколко точки и през втория период, но след серия от 17-3 на почивката авансът им вече бе двуцифрен - 17 точки.

След паузата и двата тима имаха много ниска резултатност. Септември 97 успя да спечели третата част и преди решителните десет минути изоставаше с 12 точки. В последния период обаче тимът на Борислава Мандур нямаше сили за пълен обрат и загуби.

Най-резултатна за успеха бе Виктория Койчева с 15 точки, като тя има и 5 борби. Дарина Кочева добави 11 точки и 6 борби.

За Септември 97 много силен мач изигра Константина Кокогиани, която записа 19 точки, 7 борби и 5 асистенции. Анна-Славина Славчева се отчете с 13 точки и 7 борби.