Ямбол нанесе втора загуба на Спартак Плевен

14-10-2017 20:26 | BGbasket.com

Ямбол записа първата си победа за новия сезон в НБЛ. Като домакини баскетболистите на Иван Чолаков се наложиха над Спартак Плевен с резултат 87-73. Това е втора загуба за плевенчани, а тя дойде след отлично първо полувреме на днешния им съперник. В следващия кръг Ямбол гостува на Берое, а Спартак Плевен ще посрещне Левски 2014.

След оспорвана първа четвърт домакините имаха малка преднина от 4 точки при 20-16. До средата на втората десетка разликата стана двуцифрена, а след отлична серия до почивката Ямбол се откъсна с близо 20 точки напред. На моменти след подновяването на играта Спартак намали изоставането си до 11-12 точки. След 30 минути обаче домакините отново имаха стабилен аванс при 69-53. През цялата последна четвърт Ямбол запази преднината си и изведе мача до победа.

Алан Арнет отбеляза 20 точки и добави 11 борби за дабъл дабъл, а Евгени Иванов добави 15 точки за победителите. С 12 точки и 6 борби се включи Брайкъс Перин.

За Спартак Даворин Кунтич записа 24 точки и 11 борби, Уладзимир Крисевич добави 15 точки, а Герасим Николов – 13 и 6 борби.