Академик Бултекс 99 обърна Левски 2014 в София

14-10-2017 20:32 | BGbasket.com

Академик Бултекс 99 записа втора победа в Националната баскетболна лига. Тимът спечели като гост срещу Левски 2014 82-70 в среща, изиграна в столичната зала „Универсиада“. „Сините“ изиграха силно първо полувреме, но съперникът им спечели убедително третата част и направи обрат в мача. В този мач тимът на Константин Папазов бе без Евгени Хаджирусев.

В следващия кръг Левски 2014 гостува на Спартак Плевен, докато Академик Бултекс 99 посреща Рилски спортист.

Домакините започнаха по-добре мача и поведоха с няколко точки. Постепенно баскетболистите на Асен Николов заиграха по-добре и направиха пълен обрат, но след първата част „сините“ отново водеха с 5 точки. Левски 2014 поддържаше аванса си през втория период и на почивката двата тима се оттеглиха при резултат 39-32.

Академик Бултекс 99 показа съвсем различно лице след паузата. Тимът спечели третата част с категоричното 27-11и поведе с комфортна преднина. Последната четвърт бе много равностойна, но гостите не позволиха обрат.

Най-резултатен за успеха бе Шакир Смит, който отбеляза 18 точки. С дабъл-дабъл от 15 точки и 12 асистенции е Айзея Юмипиг. Мартин Дурчев се отчете с 14 точки, а 12 точки и 12 борби има Мануел Джонсън.

За Левски 2014 Деян Карамфилов и Александър Милов вкараха по 12 точки. С 11 е Веселин Веселинов, а 10 точки и 17 борби има Никола Маравич.