Опит и рутина наклониха везните за Рилски спортист срещу Левски

(Снимка: Lap.bg)
17-10-2017 19:52 | BGbasket.com

Рилски спортист се завърна с победа над Левски 2014 в Балканската лига, след 75-62 в "Арена Самоков".

Домакините изиграха солиден мач, макар и на не особено бързи обороти.

Златин Георгиев вкара 17 точки за Рилецо, 12 добави Димитър Маринчешки, а 11 - Мартин Маринов.

За Левски Алекс Симеонов отбеляза 15, Веско Веселинов - 13, а Иван Алипиев - 11.

Левски отново игра без Евгени Хаджирусев и Крис Минков, а в игра за Рилецо не влезе Дарин Иванов.

Първата част бе изключително завързана, без никой да успее да се откъсне. На пръв поглед Рилски спортист бе отборът, който държеше нещата повече под контрол, успяваше да стои по-стабилно на терена, но така и не намери начин да вземе по-солидна преднина.

Така в първите 15-тина минута Рилецо взимаше 4-5 точки аванс, само да позволи на Левски да се върне после в играта.

В последните пет минути от полувремето обаче "сините" вкараха само един кош от игра и разликата набъбна. В началото на второто полувреме авансът на Рилецо вече стана и двуцифрен, за да скочи и до 18 точки в третата четвърт.

Импулс в играта на Левски имаше в края на периода и началото на последната част, когато пасивът бе намален до 12 точки.

Въпреки всички усилия на съперника обаче, Рилски поддържаше много стабилно темпо на играта и не се поддаваше по никакъв начин на натиск. Водени от Златин Георгиев и още от опитните си състезатели, самоковци продължиха да водят с 13-15 точки и преди заключителните 3-4 минути от мача.

Без изненада, по-обиграният отбор стигна до крайния успех със 75-62.

В следващия кръг Левски приема Блокотехна от Гевгелия, а Рилецо е гост на Ибар Рожае.