Клипърс спечели дербито с градския съперник

(сн. twitter.com/nba)
20-10-2017 09:29 | BGbasket.com

ЛА Клипърс се наложи над градския си съперник ЛА Лейкърс със 108-92 в среща, изиграна в „Стейпълс Център“.

Клипърс поведоха с 27-19 след първата част, а на почивката авансът им вече бе 11 точки. Тимът продължи да увеличава преднината си и след почивката, като преди решителните десет минути водеше с 24 точки. Лейкърс свали част от изоставането си, но нямаше сили за пълен обрат.

Ключова роля за успеха имаше Блейк Грифин, който завърши с дабъл-дабъл от 29 точки и 12 борби. ДиАндре Джордан също изигра много силен мач и записа 14 точки и 24 борби. За Лейкърс най-резултатен бе Брук Лопес с 20 точки. Избраният под №2 в Драфта Лонзо Бол се отчете с 3 точки, 9 борби и 4 асистенции.

Оклахома също започна с победа новия сезон в НБА. Тимът победи Ню Йорк Никс пред собствена публика със 105-84. Дебют за „гръмотевиците“ в този мач направиха Пол Джордж и Кармело Антъни.

Именно те двамата, заедно със звездата на тима Ръсел Уестрбук, бяха в основата на успеха за своя тим. Най-полезният играч на миналия сезон отново направи трипъл-дабъл, след като записа 20 точки, 10 борби и 16 асистенции. Пол Джордж бе най-резултатен с 28 точки, а Кармело Антъни добави 22.

В друг мач, изигран тази нощ, Торонто спечели у дома срещу Чикаго. Двубоят завърши при резултат 117-100.

Домакините изиграха много силна втора четвърт, която се оказа решаваща за крайния успех. В нея те отбелязаха 33 точки срещу едва 14 за своя съперник

За победителите най-резултатен бе Йонас Валанчунас , който вкара 23 точки и овладя 15 борби. Робин Лопес се отчете с 18 точки за Чикаго.