Реал би ЦСКА, Фенербахче оцеля след продължение

(сн. euroleague.net)
20-10-2017 10:15 | BGbasket.com

Реал Мадрид победи ЦСКА Москва в дербито на кръга в Евролигата. Пред собствена публика в Мадрид баскетболистите на Пабло Ласо се наложиха над своя съперник с 82-69.

Испанският гранд имаше предимство през първото време и на почивката се оттегли с аванс от 12 точки. След паузата обаче гостите заиграха по-добре и преди решителните десет минути ЦСКА Москва намали изоставането си само на 3 точки. Реал Мадрид обаче не позволи пълен обрат и след силна последна част спечели мача.

Най-резултатен за успеха бе Антъни Рандълф 16 точки. Лука Дончич отново изигра много силен мач, като отбеляза 14 точки и овладя 6 борби. За ЦСКА Москва Уил Клайбърн отбеляза 15 точки.

В друг мач, изигран снощи, шампионът Фенербахче записа първа победа през новия сезон. Тимът спечели като гост на Армани Олимпия Милано с 92-86. Двубоят бе много оспорван, а победителят бе определен след продължение.

Костас Слукас отбеляза 17 точки за успеха, като той има и 9 борби. За домакините Амат М`Бае и Дайрис Бертанс вкараха по 16.