Левски издържа в Плевен, за малко да профука огромен аванс

20-10-2017 20:30 | BGbasket.com

Левски се наложи с 93-87 над Спартак при гостуването си в Плевен и взе втора победа в мъжкото първенство, при това отново далеч от столицата. Спартак продължава да търси първи успех в шампионата.

Левски изкова победата през първото полувреме, но загуби огромен пасив в края на третата и четвъртата част, преди да изстрада финалните минути.

Левски изигра повече от страхотна първа част, в която водеше със 16 точки, а за 10 минути наниза 30 точки.

Втората част продължи по същия начин, а в средата на четвъртината "сините" избухнаха с три поредни тройки и вдигнаха аванса си на цели 24 точки. До края на полувремето Левски вече водеше с 26, с убийствен процент на стрелба, минимален брой грешки и много асистенции.

След едно полувреме Левски водеше с 55-31, след 20 точки на Алекс Симеонов.

Чак в средата на третата част Спартак се окопити, четири тройки на плевенчани намериха целта и разликата падна до 15 точки.

Силната игра на домакините продължи и в последния период, отново с няколко тройки и отлична стрелба на Ивко Ивков.

Три минути преди края разликата падна до едва три точки, след като Давор Кунтич вкара нова тройка за Спартак, при това след прекъсване в полза на Левски.

Последните две минути преминаха в изпълнение на наказателни удари, като нервите на "сините" издържаха до край.

Алекс Симеонов приключи с 34 точки за победата, а Александър Милов се отчете с 14.

Ивко Ивков наниза 29 точки на бившия си отбор, Николай Маринов добави 14, а възпитаникът на "синята" школа Герасим Николов - 13.