Никакви проблеми не спряха Берое срещу Ямбол

(сн. beroebasket.com)
21-10-2017 20:38 | BGbasket.com

Кадровите проблеми в състава на Берое не спряха старозагорци да стигнат до хубава победа над Ямбол, със 102-85. През седмицата Берое бе напуснат от Адам Кемп и Адонте Джошуа Паркър, а с контузия е Майк Ди Нуно, който ще се възстановява няколко седмици.

И без тях обаче двубоят премина при постоянна доминация на баскетболистите на Любомир Минчев, които взеха двуцифрен аванс още през първото полувреме. Почивката дойде при 59-44, а след това Берое продължи да си поддържа без проблеми аванса.

Берое се радваше на комфорта на фантастичен процент стрелба. Старозагорските играчи нанизаха 15 тройки и направиха 24 асистенции в мача.

Александър Янев бе отличен за домакините с 29 точки и 8 борби. Тери Уиснант добави 28 точки за успеха. Тихомир Желев завърши с 19 точки, 7 асистенции, 4 борби и 4 откраднати топки. Сериозната разлика позволи на Любо Минчев да даде 15 минути на паркета на 18-годишния Евгени Василев, и да пусне в игра 16-годишния Борис Войков.

Брайкъс Перин отбеляза 22 точки за Ямбол. Алан Арнет вкара 16, Станислав Говедаров - 13, а Евгени Иванов - 11.