БУБА и Атлетик остават непобедени на Запад

22-10-2017 19:21 | BGbasket.com

БУБА баскетбол и Атлетик записаха нови победи в мъжката А група, регион Запад. Баскетболистите на Мануел Марков се наложиха над ЦСКА, докато тимът на Николай Хаджиев се наложи над Рилски спортист-2. В третия мач от групата, Академик София надви трудно Балкан-2.

В дербито на кръга БУБА спечели у дома срещу ЦСКА със 77-66. Началото на мача бе много оспорвано и с честа смяна на водачеството, като в края на първата част резултатът бе 19-18 в полза на ЦСКА. През втория период обаче домакините се разиграха и на почивката поведоха с 10 точки. БУБА поддържаше преднината си и през второто полувреме и спечели.

Евгени Хаджирусев бе най-резултатен за успеха на своя тим със 17 точки. Иван Алипиев отбеляза 16, 15 има Лъчезар Димитров, а Николай Леков вкара 12. За ЦСКА единственият с двуцифрен точков актив е Ивайло Тонев, който вкара 27.

В друг мач Атлетик разби Рилски спортист-2 като гост със 103-53. Домакините от Самоков не успяха да затруднят по никакъв начин своя съперник. Столичният тим доминираше от самото начало на срещата и без проблеми спечели мача.

Общо седем баскетболисти на Атлетик завършиха с двуцифрен брой точки. Михаил Танев и Георги Кръстев отбелязаха по 16, Кристиян Георгиев добави 12, а с по 10 са Ивайло Вучков, Филип Каменов, Даниел Запрянов и Денис Петков. Най-резултатен за Рилски спортист бе Георги Кучков с 9 точки.

Академик записа първи успех в А група, след като се наложи над Балкан с 84-79. Домакините изиграха много силна първа четвърт, която спечелиха с 29-12. През втората Балкан започна да влиза в ритъм, но на почивката преднината на Академик отново бе значителна – 13 точки. След паузата мачът бе много равностоен, като преди решителните десет минути разликата се запази. Балкан се вдигна на финален щурм през последната част и успя да смъкне пасива си само на една точка. Академик обаче не допусна пълен обрат и спечели мача.

Костадин Лазаров бе най-резултатен за победителите със 17 точки, Красимир Димитров добави 15. С дабъл-дабъл от 13 точки и 12 борби е Цветомир Чернокожев, а 12 точки отбеляза Марио Мирчев. Александър Илиев завърши с 25 точки за Балкан, а по 21 отбелязаха Радослав Кочев (плюс 12 борби) и Румен Василев. Александър Йонов има 11 точки.