Два отбора продължават без загуба на Изток

Любомир Лилов със силен мач за Чавдар Троян (снимка: БФБ)
22-10-2017 19:00 | BGbasket.com

Два отбора от регион Изток в мъжката А група продължават да са без загуба от началото на сезона. Това са Чавдар Троян и ИУ, които победиха съответно Делфин и Черноморец. В другия мач, изигран днес, Берое-2 надви Шумен.

Чавдар Троян се наложи над Делфин със 119-82. имаха леко предимство през първата част, но в края й баскетболистите на Чавдар Троян поведоха с пет точки. Домакините продължиха да играят много добре и през втория период и на почивката вече имаха двуцифрен аванс от 18 точки. Баскетболистите на Лъчезар Диков изиграха много силна трета четвърт, след която водеха с 34 точки. До края мачът се доиграваше.

Николай Маринов отбеляза 24 точки за успеха, Любомир Лилов добави 23. С 19 е Ценко Наков, 17 има Тодор Колев, а Георги Христов вкара 11. За Делфин Манол Тончев бе най-резултатен с 30 точки, Ростислав Тончев добави 20, а с 15 е Антонио Станков.

ИУ спечели морското дерби, след като победи Черноморец с 80-60. Домакините започнаха добре мача и постепенно натрупаха разлика, като след първото полувреме тя беше комфорните 20 точки. След паузата играта бе далеч по-равностойна, но варненският тим удържа аванса си.

Николай Грозев бе най-резултатен за победителите с 22 точки. С 15 се отчете Милчо Борисов, Николай Георгиев добави 13, а 12 има Ивайло Тодоров. За Черноморец Стоян Милчев вкара 23 точки, с 20 се отчете Димитър Найденов.

В друг мач Берое-2 записа първа победа от началото на сезона, след като победи у дома Шумен със 102-86. Първото полувреме бе много оспорвано, като нито един от двата тима не успя да се откъсне напред в резултата. Съвсем закономерно на почивката резултатът бе равен при 51-51. Берое спечели третата част с пет точки разлика. В заключителните минути обаче интрига липсваше, тъй като тимът от Стара Загора натрупа солидна разлика и спечели срещата.

Много силен мач за победителите направи Мартин Раднев, който завърши с дабъл-дабъл от 32 точки и 10 борби. Николай Титков добави 26 точки, с една по-малко е Евгени Василев. Борис Войков отбеляза 13. За Шумен Кирил Кирилов записа 23 точки и 11 борби, 22 точки вкара Виктор Серафимов. Андрей Иванов се отчете с 16 точки и 12 борби, Антон Диков отбеляза 11 точки, а Мирослав Денчев вкара 10.