Трета поредна загуба за Берое Стара Загора в Адриатическата лига

25-10-2017 19:24 | BGbasket.com

Берое Стара Загора претърпя трета поредна загуба в Адриатическата лига за жени. Младият отбор на старозагорки, съставен от българки, отстъпи на словенския Плейоф Ултра с резултат 78-83 като домакин в зала „Общинска” в Стара Загора. До момента тимът има победа и три поражения в група А, а в следващия си мач ще гостува на Истанбулски университет на 1-ви ноември.

След смени на водачеството в първите минути от мача Берое успя да запази малка преднина до края на първата четвърт, като след нея водеше с 24-23. Играта остана оспорвана, а след редица смени на лидерството до почивката се стигна до точка аванс в полза на гостите – 46-45.

След още много смени и игра кош за кош през третата част, след нея разликата отново беше точка – в полза на Берое при 65-64. До средата на последната десетка Плейоф Ултра поведе с 6 точки, но старозагорки изравниха за 75-75 при 83 секунди до края. Гостите вкараха два наказателни удара, а след неуспешна стрелба в ответната атака отбелязаха и кош за 79-75. След още една грешка на домакините разликата стана 6 точки, а в последните секунди Плейоф задържа победата.

Теодора Динева отбеляза 24 точки и хвана 7 борби за българския отбор, с 19 плюс 9 се включи Габриела Николова, а 17 точки и 7 борби добави Гергана Иванова.

За победителките Николина Джебо наниза 30 точки, а Йована Маркович и Сандра Азинович – по 15.