Монтана 2003 с трети европейски успех

25-10-2017 20:15 | BGbasket.com

Монтана 2003 записа трета победа в Адриатическата лига за жени. Баскетболистките на Стефан Михайлов победиха хърватския Медвешчак у дома с резултат 82-68. До момента освен трите си успеха в група В на турнира монтанки имат и една загуба. В следващия кръг те ще срещнат друг хърватски отбор – Рагуза като гости на 31-ви октомври.

Силна втора половина на откриващата част даде 9 точки преднина на домакините след края й, но съперникът не позволи по-голямо откъсване до почивката. Обратното – той се задържа близо до Монтана и след 20 минути игра изоставаше с 6 точки. След почивката разликата в полза на домакините стана двуцифрена и те бяха напред през цялата трета четвърт за 63-51 след нея. В средата на последната десетка разликата стигна цели 20 точки, но в последните минути Медвешчак успя да я намали малко.

Виктория Стойчева наниза 19 точки и добави 6 асистенции и 4 борби за победителите, 14 точки плюс 6 борби и 5 асистенции добави Даниела Петева, а с 11 точки завърши Радостина Димитрова.

За Медвешчак Матеа Тадич отбеляза 14 точки, а Ана Войтулек – 13.