Монтана 2003 бие със 76 точки, Филипова с трипъл-дабъл

28-10-2017 15:25 | BGbasket.com

Монтана 2003 записа категорична победа срещу Левски в мач от редовния сезон на женската А група, регион Запад. Баскетболистките на Стефан Михайлов се наложиха над своя съперник със 125-49 пред собствена публика. С основен принос за успеха бе Дебора Филипова, която игра през целия мач и завърши с трипъл-дабъл – 54 точки, 10 борби и 11 асистенции.

Домакините доминираха от самото начало на срещата и след първата част водеха с 35-8. Те продължиха да увеличават аванса си, който на почивката достигна 39 точки. След паузата тимът отново контролираше събитията на терена и без проблеми спечели.

Монтана 2003 превъзхождаше своя съперник по всички показатели. При борбите съотношението бе 53 на 28, а при асистенциите – 45 срещу 12. Вицешампионът от миналия сезон имаше сериозно предимство и в процента стрелба, а Левски не успя да отбележи нито една тройка в деветте си опита.

Дебора Филипова бе най-резултатна за успеха със своите 54 точки. Михаела Кашанова добави 23, а с 11 е Христина Иванова.

За Левски Виктория Койчева отбеляза 15 точки (плюс 6 борби). Деляна Кадиева има 11, а с 10 се отчете Дарина Кочева.