Академик спечели домашния турнир от Балканската купа при 14-годишните

29-10-2017 17:19 | BGbasket.com

Академик Бултекс 99 се представи отлично на първия турнир в Пловдив от новосъздадената Балканската купа по баскетбол за  подрастващи.

Пловдивският клуб безапелационно спечели първото място при 14-годишните, след като на финала възпитаниците на Йордан Иванов победиха убедително Балкан с 81-64. Тази формация на пловдивския тим миналата година стана държавен шампион за деца до 12 г.

Купата на шампионите от Академик Бултекс 99 до 14 години връчи шефът на отдел Спорт към Община Пловдив Петър Зехтински. Той удостои и с индивидуален приз избрания за МВП на турнира Симеон Иванов от пловдивския тим.

Ето и всички резултати от финалите до 14 години:

Финал: Академик Бултекс 99 – Балкан 81-64

Мач за 3-4 място: Вардар – БУБА Баскетбол 69-48

За 5-6 място: ПАО Букурещ – Актавис 54-52

Крайно класиране: 1. Академик Бултекс 99, 2. Балкан, 3. Вардар, 4. БУБА Баскетбол, 5. ПАО, 6. Актавис

По регламент победителят във всеки турнир получава 6 точки, вторият – 5, третия – 4, четвъртият – 3, петият – 2 и шестият – 1 точка. След изиграването на 6-те турнира първите 4, събрали най-много точки, формират финална четворка, като правото на домакин ще получи лидерът в класирането.