Победа с 50 спря лошата серия на Берое в Адриатическата

01-11-2017 17:58 | BGbasket.com

Баскетболистките на Берое Стара Загора разгромиха като гост Инстанбулския университет с 92-42 в петия си мач от група А на Адриатическата лига за жени. Победата бе втора за българския тим в надпреварата и така момичетата на Таня Гатева съхраниха шансовете си да се класират в следващата фаза на турнира. В следващия кръг те ще срещнат Трешневка 2009 като гости.

Интрига в срещата в турския мегаполис на практика липсваше, тъй като разликата в класите между съперниците беше очевидна. На полувремето авансът на старозагорки беше 46-21,а любопитна подробност е, че след почивката резултатът се повтори, за да се фиксира крайното 92-42.

Габриела Николова отбеляза 15 точки за Берое, а пет нейни съотборнички също записаха двуцифрен актив. Петя Бояджиева вкара 14, Ралица Нанева и Теодора Динева добавиха по 12, а силно се включиха и Евгения Нацкина с 11 и Гергана Иванова с 10.

Сенай Зейбек реализира 11 за домакините, които инкасираха пета поредна загуба в лигата.