Атлетик извади скрит коз и продължава да мачка

Станислав Славейков отново в игра
02-11-2017 20:39 | BGbasket.com

Атлетик София продължава с убедителните победи в А група, мъже, като в мач от четвърти кръг се наложи над Балкан-2 с 84-59.

Столичани пуснаха в действие новото си попълнение - Станислав Славейков, който се подготвя с тима от около седмица.

Славейков за последно игра в Левски, след което бе пред договор в немски тим, но в крайна сметка се завърна в България и ще носи екипа на новака в А група.

Атлетик изгради постепенно преднината си, като спечели първата четвърт с пет точки, след това втората с шест, за да има двуцифрен аванс на почивката.

През второто полувреме отново домакините водеха играта, като за Балкан нямаше особени надежди със слабия процент в нападение.

Михаил Танев вкара 18 точки за Атлетик, Славейков се отчете с 14 плюс 10 борби за 21 минути.

Александър Илиев реализира 17 точки за Балкан, а Радослав Кочев се записа с 14 точки и 12 борби.